CELE KONFERENCJI

     Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Bursztyn wczoraj, dziś, jutro” w zamierzeniach swoich stanowić ma kontynuację poprzednich konferencji, realizowanych w ramach Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu, i skupiać się ma na problematyce turystyki i rekreacji, historii, kultury, sztuki, archeologii itp zagadnieniami związanymi z szeroko pojętymi znaczeniem bursztynu w ofercie turystycznej oraz życiu mieszkańców Województwa Pomorskiego i Polski, jak również innych rejonów Europy i świata.

Konferencja ma stanowić także platformę wymiany wiedzy, doświadczeń oraz najnowszych wyników badań naukowców i instytucji zajmujących się promocją oraz badaniem bursztynu.

Konferencja odbędzie się w dniu 07.09.2018 w trakcie 19 Międzynarodowych Targów Bursztynu “AMBERMART”, na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Dla uczestników konferencji oferujemy w dniu 06.09.2018, bezpłatny udział w study – tour z przewodnikiem, po Gdańsku, Pruszczu Gdańskim oraz Malborku, pokazujący potencjał bursztynowy tych miast (m.in Muzeum Bursztynu w Gdańsku, zbiory bursztynu w Muzeum Zamkowym w Malborku).